»Po navadi je to vedno nekje sredi drugega leta po naravni nesreči. Mi seveda pričakujemo in želimo, da bi bilo prej, predvsem pa si želimo in pričakujemo, da bi bil odstotek pomoči kmetom višji, kot je bil v preteklih letih.«
»Ko smo videli, kaj se je zgodilo, smo dali kontakt naprej na naše govedorejsko društvo v Mozirju. S predsednikom sva organizirala, da se je krma začela zbirati. Včeraj je že prišel prvi tovornjak s krmo, ki jo bomo danes predali kmetu, ki mu je čisto vse poplavilo.«
»Kmetom želimo pomagati s tem, da jih razbremenimo stroškov, hkrati pa želimo tudi ta pridelek v celoti zadržati v Sloveniji.«
»Sebe tu ne morem izpostaviti. Sem oškodovan, ampak ne tako, da ne bi mogel pomagati naprej. Določene kmetije so bile popolnoma poplavljene, odneslo jim je vse. Zato bo pomoč razširjena na celotno območje.«
»Kmetje si leta, ki se izteka, ne bi nikoli več želeli, da se ponovi.«
»Zagotovi naj, da bo državna pomoč kmetom izplačana najpozneje do konca letošnjega leta.«
»Doslej je veljalo, da pri škodi na kulturah, ki jih je mogoče zavarovati, država ni intervenirala. To zdaj spreminjamo, ampak ne na način, da bomo povrnili vso škodo, temveč samo največjo.«
»Zagotovo bo pomoč na teh območjih potrebna dalj časa, morda tudi leta, tako da si vsi želimo, da bomo pri zagotavljanju pomoči uspešni.«
»Kmetje nas kličejo, da je to sramota.«
»Želeli bi si, da ko upravljanje prevzamejo občine, da bi mi plačevali po koncu sezone.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju